• 27 NİSAN 2020 - 18 EYLÜL 2020 - Sonbahar yarıyılına yönelik lisansüstü başvuruları
  • 23 EYLÜL 2020 - Lisansüstü başvuruların Enstitü Müdürlükleri tarafından Enstitü Anabilim Dalı Başkanlıklarına iletilmesi
  • 2 EKİM 2020 - Lisansüstü kabul sonuçlarının Enstitü Anabilim Dalı Başkanlıkları tarafından Enstitü Müdürlüklerine iletilmesi
  • 5 EKİM 2020 - Lisansüstü kabul sonuçlarının ilgili Enstitü Müdürlükleri tarafından duyurulması ve ÖİDB´ye iletilmesi
  • 7-8-9 EKİM 2020 - Lisansüstü Programlara Kabul Alan Öğrencilerin Evrak Teslimi ve Ön Kayıt

Diğer önemli tarihler için lütfen ODTÜ AKADEMİK TAKVİM'i takip ediniz.

8 Nisan 2020 tarihinde yapılması planlanan İngilizce Yeterlik Sınavı'nın (İYS) KOVİD-19 pandemisi önlemleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmesi dolayısıyla, dil puanı yeterliliği için bu sınava girecek birçok adayımız zor durumda kalmıştır. Enstitü olarak bu durumun farkındayız ve Anabilim Dallarımız ile iletişim halindeyiz. Bu konuda alternatif çözüm yolları üzerinde görüşmelerimiz devam ediyor. Lütfen web sitemizden yapılacak duyuruları takip etmeye devam edin.

Mülakat tarihleri ve şekilleri konusunda da yine web sitemizden bir duyuru yapılacaktır.

Başvurularla ilgili genel kural ve bilgiler için https://msphd.metu.edu.tr/en/graduate-application sayfasını ve SBE web sitesindeki "Başvuru" başlığını ve duyuruları kontrol ediniz. Bu konular dışında sorularınız için İLGİLİ PERSONEL LİSTESİ "Başvurular" başlığı altında paylaşılmıştır. Lütfen görevli personelle e-posta adresleri üzerinden iletişim kurunuz.

Başvuru süreci boyunca SBE, başvurduğunuz Anabilim Dalı, ÖİDB duyurularını ve başvuru yaparken kullandığınız eposta adresinizi kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz.


Son Güncelleme:
27/05/2020 - 20:25